ابزارهای برقکاری را می توان در دسته بندی های مختلف قرار داده و بهترین کارایی و کیفیت را از آن ها مشاهده کرد.

مقدمه

در هر شغل و حرفه ای می توان تجهیزات را به عنوان مهم ترین عامل در کیفیت انجام کار در نظر داشت. برقکاری یکی از مهم ترین شغل های فنی است که به ابزار و تجهیزات وابسته می باشد. ابزارهای برقکاری باید به درستی انتخاب شده و دارای کیفیت قابل قبول باشند. استفاده از بهترین تجهیزات موجود باعث می شود تا ایمنی در کار نیز به صورت گسترده ای بالا رود. ابزارهای برقکاری در دسته بندی های مختلف نیز قرار می گیرند. این محصولات با توجه به عملکرد های متنوع خود می توانند بهترین استفاده را داشته باشند. کیفیت در این تجهیزات نیز بسیار با اهمیت می باشد. برای خرید انواع مدل های موجود می توانید از برند های مختلف خرید های خود را انجام دهید.

باید توجه داشت که در هر برند کیفیت تجهیزات بسیار با اهمیت می باشد. برای جلوگیری از خطر های احتمالی باید از بهترین و با کیفیت ترین محصولات موجود در بازار استفاده کنید. در ابزار های مختلف یکی از مهم ترین دسته بندی های موجود مربوط به سایزبندی ها می باشد. برای هر یک از ابزار های موجود می توان تنوع سایز را نیز مشاهده کرد. برای ابزار ها می توان دسته بندی های مختلف را نیز در نظر داشت. برخی از ابزار ها قابلیت تعمیر را داشته و می توان به صورت کلی آن ها را تعمیر کرد.

در صورتی که این تجهیزات را به درستی انتخاب کنید می توانید بالاترین طول عمر را در اختیار داشته باشید. فناوری ساخت این محصولات روز به روز پیشرفته تر می شود. می توان مدل های جذاب و به روز شده زیادی را مشاهده کرد که کار را بسیار راحت تر می کنند. ابزارهای برقکاری را باید به صورت دوره ای به روز کرده و برخی از آن ها را تعویض کرد.  این ویژگی های بسیار زیاد این محصولات می توانند بهترین کاربرد ها را نیز داشته باشند. شناخت هر یک از این تجهیزات به خوبی می تواند در هنگام انتخاب های شما موثر باشد.

ابزار های برقی

ابزارهای برقی

 

انواع ابزارهای برقکاری

برای برقکاری باید از تجهیزات و قطعات بسیار زیادی استفاده کنید. با توجه به دسته بندی های موجود می توان به راحتی بهترین کیفیت را نیز مشاهده کرد. ابزارهای برقکاری در دسته بندی های مختلف قرار داشته و می توانند بهترین کارایی را نیز داشته باشند. بهتر است که قبل از خرید های خود با انواع مدل های موجود آشنا باشید. می توان مهم ترین ابزارهای برقکاری را به صورت زیر معرفی کرده و هریک را به صورت مختصر شرح داد.

 • - متر: برای اندازه گیری بهترین وسیله متر می باشد. برای مشاغلی مانند برقکاری باید از متر های فلزی استفاده کرد. این محصولات در تنوع بالایی از متراژ تولید می شوند.
 • - انبردست: برای گرفتن و یا قطع کردن سیم های می توان از این محصولات استفاده کرد. انبردست ها دارای سایز بندی های مختلف و متنوعی نیز می باشند.
 • - سیم لخت کن: یکی از تجهیزات بسیار مهم در سیم کشی ها سیم لخت کن می باشد. این محصولات با داشتن عملکرد علی خود می توانند به راحتی انواع سیم ها را لخت کنند. این محصولات بدون آسیب به سیم به راحتی برای لخت کردن سیم به کار می روند.
 • - مولتی متر: مولتی متر از ابزار های بسیار دقیق و دیجیتال برقکاری می باشد. می توان به کمک این تجهیزات به راحتی پارامتر های متنوع موجود را اندازه گیری کرد.
 • - تراز: در برقکاری برای اینکه بتوان تمامی تجهیزات به کار رفته را به صورت دقیق جایگذاری کرد از این وسایل استفاده می کنند. امروزه تراز های مختلف و متنوعی در بازار وجود دارند که از مهم ترین آن ها نمونه های لیزری می باشد.
 • - پیچ گوشتی: پیچ گوشتی ها را می توان در تنوع بالایی در اختیار داشته و در قسمت های مختلف از آن ها استفاده کرد. پیچ گوشتی های دو سو و چهارسو از مهم ترین نمونه های موجود می باشند.

تنوع بالا

تنوع بالا

ابزارهای برقکاری به صورت تخصصی

به صورت کلی می توان برقکاری را نیز به دو دسته معمولی و صنعتی نیز تقسیم بندی کرد. در هر یک از این برقکاری ها می توان تجهیزات مشابه زیادی را مشاهده کرد. برای استفاده از هر یک از این تجهیزات باید به ویژگی های مختلف موجود توجه داشته باشید. ابزارهای برقکاری را می توان به صورت تخصصی نیز معرفی کرد. در ادامه برخی از ابزار های تخصصی که مخصوص برقکاری می باشند را برای شما معرفی خواهیم کرد.

 • - فازمتر: فازمتر را می توان به عنوان یکی از مهم ترین ابزارهای برقکاری در نظر داشت. این محصولات برای ایجاد ایمنی بالاتر در کار طراحی شده اند. می توانید به راحتی از این محصولات در حالت های مختلف نهایت استفاده را داشته باشید.
 • - چسب و نوار برق: این محصولات برای ایمن و عایق کردن اتصال سیم ها به کار گرفته می شوند. این محصولات از مهم ترین تجهیزات مصرفی در نظر گرفته می شوند.
 • - فنر: فنر سیم کشی را می توان به عنوان یکی مهم ترین تجهیزات در نظر داشت که برای رد کردن و عبور سیم ها به کار گرفته می شود. این محصولات برای عبور دادن سیم ها از لوله های برق کار گذاشته شده مورد استفاده قرار می گیرند. در طول های مختلف و متنوعی می توان فنر ها را در اختیار داشت. امروزه فنر های بادی به عنوان تجهیزاتی بسیار جذاب و راحت در نظر گرفته می شوند.
 • - خم کن لوله: برای اینکه کیفیت در برقکاری بالا رود باید از لوله ها استفاده کنید. برای خم کردن لوله ها و عدم استفاده از زانو بهتر است که از دستگاه های خم کن استفاده کنید. خم کن های مختلف را می توان به شکل های مختلف در اختیار داشت و در زمانی کم لوله ها را با زاویه مد نظر مورد استفاده قرار داد.
 • - وسایل ایمنی: در برقکاری یکی از مهم ترین نکات ایمنی می باشد. ابزارهای برقکاری باید به خوبی بتوانند ایمنی افراد را تضمین کنند. می توان از دستکش، کفش، کلاه و ... مخصوص استفاده کرده و ایمنی بسیار بالایی را به وجود آورد.

 

کیفیت بالا

کیفیت بالا

جمع بندی

در کلام آخر باید بیان داشت که ابزارهای برقکاری باید بهترین کیفیت را داشته باشند. با تهیه یک لیست از ابزار و وسایل مورد نیاز خود می توانید بهترین خرید را تجربه کنید. در این محصولات باید به برند های تولید کننده و قیمت های موجود نیز توجه داشته باشید. کیفیت بالا در این محصولات به بهترین شکل ممکن قابل بررسی می باشد.

 

 

 

بازخوردها
  ارسال نظر
  (بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد